Nanynka

 

Nanynka 9 let – doživotní péče

Nanynka byla „stroj na štěňátka“, která žila od mala v kurníku. Ve svých dvou letech již měla za sebou několik domácích císařských řezů a to jejímu tělíčku dalo velkou ránu. Tato droboučká, jemná fenečka díky otřesným podmínkám ani moc nevyrostla a svým vzrůstem připomíná štěně i ve svých osmi letech. Nanynka se do dnes nenaučila ani štěkat. Nanynka bojuje se zeleným zákalem. Ten způsobuje postupnou a neodvratnou ztrátu zraku.

 Nela 15 let – doživotní péče

Nelinka je 14ti letá babča, která se k nám dostala z opravdu otřesných podmínek. Přišla s čerstvým císařem a s obrovskou kýlou. Má za sebou tři nepovedené adopce. Ne, že by za to mohl člověk. Nelinka byla tak zmatená a vystresovaná z každého neočekávaného pohybu, že hned všechny pokousala. Nelince byl na poslední návštěvě veteriny nalezen ultrazvukem nádor na slezině, která se tímto nebezpečně zvětšuje. Čekáme na potvrzení zda je zhoubný nebo ne. V jejím vysokém věku a nemocném srdíčku u ní operace není možná.

 

Rikky 11 let – v doživotní péči

Rikky je 10ti letý pán v letech. O trochu více narostl a to se projevilo na jeho nožkách. Mám luxace obou kolen. Díky své statné postavě má i problémy s trávením. Je pánem domu a svoje kolegyně ze starobince má rád pod dozorem. Rikky by uvítal dietní granulky.

 

Ywonka 7 let – v doživotní péči

Drobná fenečka Ywonka je nefalšovaný psí autista. Má svůj svět do kterého nepustí lidi. Je velmi fixovaná na další obyvatelku starobince Matyldu. Ywonka potřebuje akutně operovat levou přední nohu.

 Matylda 19 let – v doživotní péči

Matylda je „psí máma“ celého starobince. S láskou pečuje o ostatní obyvatele, hlavně o drobnou Ywonku. Matylda díky své urostlé postavě neměla nikdy štěstí na nového páníčka. Stala se doživotním obyvatelem starobince. Zažila i velmi krušné časy. Prodělala těžký zánět dělohy a operaci nádorů na mléčné liště. Ke všemu se přidala sepse a musela být týden na kapačkách. Boj naštěstí zvládla a dál může pečovat o spolubydlící.

 

Lili 15 let – v doživotní péči

Lili je 14ti letá babča, která prodělala už dvě mozkové příhody. Bohužel to na ní zanechalo následky v podobě na půl ochrnuté tlamičky. Lili je velká bojovnice a i přes svoje postižení má velkou chuť do života.

 Ema 8 let – v doživotní péči

Ema má v důsledku špatného zacházení a stravy Osteoporózu – řídnutí kostí. Psy postupné ubývání kostní hmoty bolí, snáze se jim lámou kosti a může u nich dojít i k zužování pánevního otvoru. To se může projevit trvalou zácpou. Bohužel Emička má i luxaci zadní nohy. V jejím stavu není možná operace.

Venuše

 Venuše 3 roky – v doživotní péči

Venuše je zřejmě výplod množitele. Přišla k nám před dvěma lety jako úplný asociálek. Venuše neuměla nic. Nebyla zvyklá na dotek člověka. Několik měsíců se schovávala za nábytkem a odmítala vylézt. Jen opatrně snědla jídlo a vypila vodu, kterou do své schovky dostala.

Majda 11 let – v doživotní péči 

Majda k nám přišla z útulku Kolín – Alíkov na doživotní péči. 

 Danda 10 let – k adopci

Danda je starší psí dáma, která z počátku trochu vyjukaná. Pokud si ale na člověka zvykne, změní se ve veselou psí společnici. Momentálně se učí hygieně a chůzi na vodítku. Není vhodná k dětem. Danda podstoupila kastraci a půjde do adopce oproti adopční smlouvě.

 Fany 6 let – v novém domově od 30. 11. 2021

Fany bojuje trochu se strachem, ale pokud si zvykne na chod domácnosti strach postupně opadá. Momentálně se učí hygieně a chůzi na vodítku. Není vhodná k dětem. Fany podstoupila kastraci a půjde do adopce oproti adopční smlouvě.

148289332_708334563377090_7245221395427140073_o

 Burák 6,5 let – v doživotní péči

 Burák má hydrocephalus a jeho důsledkem se točí na levou stranu. Bohužel i špatně vidí. Z tohoto není vhodný do adopce a zůstane u nás na doživotní péči.

 Štěňata oba kluci 1 rok – k adopci

Obě štěňata jsou od narození slepá, ale orientují se dobře sluchem a čichem. Bohužel, byl zjištěn i hydrocephalus. Z tohoto důvodu půjdou do adopce pouze tam, kde nový majitel zajistí jejich bezpečí. Každý náraz do hlavy může ohrozit jejich život. Nehodí se k dětem.