Nanynka 9 let - doživotní péče

Nanynka byla "stroj na štěňátka", která žila od mala v kurníku. Ve svých dvou letech již měla za sebou několik domácích císařských řezů a to jejímu tělíčku dalo velkou ránu. Tato droboučká, jemná fenečka díky otřesným podmínkám ani moc nevyrostla a svým vzrůstem připomíná štěně i ve svých osmi letech. Nanynka se do dnes nenaučila ani štěkat. Nanynka bojuje se zeleným zákalem. Ten způsobuje postupnou a neodvratnou ztrátu zraku.

Nela 15 let - doživotní péče

Nelinka je 14ti letá babča, která se k nám dostala z opravdu otřesných podmínek. Přišla s čerstvým císařem a s obrovskou kýlou. Má za sebou tři nepovedené adopce. Ne, že by za to mohl člověk. Nelinka byla tak zmatená a vystresovaná z každého neočekávaného pohybu, že hned všechny pokousala. Nelince byl na poslední návštěvě veteriny nalezen ultrazvukem nádor na slezině, která se tímto nebezpečně zvětšuje. Čekáme na potvrzení zda je zhoubný nebo ne. V jejím vysokém věku a nemocném srdíčku u ní operace není možná.

Rikky 11 let - v doživotní péči

Rikky je 10ti letý pán v letech. O trochu více narostl a to se projevilo na jeho nožkách. Mám luxace obou kolen. Díky své statné postavě má i problémy s trávením. Je pánem domu a svoje kolegyně ze starobince má rád pod dozorem. Rikky by uvítal dietní granulky.

Ywonka 7 let - v doživotní péči

Drobná fenečka Ywonka je nefalšovaný psí autista. Má svůj svět do kterého nepustí lidi. Je velmi fixovaná na další obyvatelku starobince Matyldu. Ywonka potřebuje akutně operovat levou přední nohu.

Matylda 19 let - v doživotní péči

Matylda je "psí máma" celého starobince. S láskou pečuje o ostatní obyvatele, hlavně o drobnou Ywonku. Matylda díky své urostlé postavě neměla nikdy štěstí na nového páníčka. Stala se doživotním obyvatelem starobince. Zažila i velmi krušné časy. Prodělala těžký zánět dělohy a operaci nádorů na mléčné liště. Ke všemu se přidala sepse a musela být týden na kapačkách. Boj naštěstí zvládla a dál může pečovat o spolubydlící.

Lili 15 let - v doživotní péči

Lili je 14ti letá babča, která prodělala už dvě mozkové příhody. Bohužel to na ní zanechalo následky v podobě na půl ochrnutété tlamičky. Lili je velká bojovnice a i přes svoje postižení má velkou chuť do života.

Ema 8 let - v doživotní péči

Ema má v důsledku špatného zacházení a stravy Osteoporózu - řídnutí kostí. Psy postupné ubývání kostní hmoty bolí, snáze se jim lámou kosti a může u nich dojít i k zužování pánevního otvoru. To se může projevit trvalou zácpou. Bohužel Emička má i luxaci zadní nohy. V jejím stavu není možná operace.

Venuše 3 roky - v doživotní péči

Venuše je zřejmě výplod množitele. Přišla k nám před dvěma lety jako úplný asociálek. Venuše neuměla nic. Nebyla zvyklá na dotek člověka. Několik měsíců se schovávala za nábytkem a odmítala vylézt. Jen opatrně snědla jídlo a vypila vodu, kterou do své schovky dostala.

Další stálé obyvatele budeme postupně přidávat...